nowoczesne okna i izolacje cieplne

Ocieplenia

W dobie poszukiwania nowych metod oszczędzania energii, powstaje potrzeba tworzenia izolacji, która zagwarantuje zatrzymanie ciepła w budynku. Skuteczna termoizolacja to mniejsze wydatki na ogrzewanie oraz znaczący wpływ na ochronę środowiska.

Nasza firma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, oferuje Państwu wykonanie izolacji cieplnych metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego w postaci waty celulozowej i granulatu styropianu oraz natrysku wełny mineralnej (szklanej).

Niezaprzeczalnym jest, iż izolacje aplikowane agregatem, pozwalają stworzyć jednolitą warstwę ocieplenia, pozbawioną mostków termicznych, charakterystycznych dla materiałów stałokształtnych typu wełna czy arkusze styropianu.

Materiały stałokształtne charakteryzują się niedostateczną szczelnością między łączeniami płyt oraz ograniczoną możliwością dopasowania ich w miejscach przebiegu instalacji hydraulicznych, elektrycznych czy krokwiach koszowych. Zastosowanie przy ociepleniach tradycyjnych materiałów izolacyjnych, wiąże się z powstawaniem odpadów. Granulaty aplikowane agregatem pozbawione są powyższych cech. Tworzą jednolitą, bezspoinową izolację dającą maksymalną ochronę termiczną oraz akustyczną.

 

 

Celuloza

Do pomieszczeń użytkowych, szczególnie mieszkalnych zalecamy watę celulozową. Materiał dopasowuje się do przegrody, do której zostaje aplikowany, zachowuje się jak gąbka. W przypadku kurczenia się elementów więźby dachowej rozpręża się, przez co eliminuje powstawanie mostków termicznych. Celuloza idealnie nadaje się do izolacji poddaszy w postaci skosów i stropów oraz ścian
w tzw. kanadyjczykach i domach z bali.

Wata celulozowa jest materiałem higroskopijnym, który ma możliwość przyjęcia wilgoci do 15 % swojej masy. Wilgoć zostaje wchłonięta i rozprowadzona po całej powierzchni ocieplenia. Włóknista budowa izolacji pozwala
na oddanie zgromadzonej wilgoci na zewnątrz. Celuloza zmniejsza wahania wilgotności w pomieszczeniach.

Wykwalifikowana grupa montażowa gwarantuje Państwu wykonanie izolacji zgodnie z przyjętymi normami i zasadami sztuki budowlanej.

 

Granulat wełny mineralnej.

W pomieszczeniach typu piwnice, garaże, hale proponujemy zastosowanie natrysku izolacji termicznej i akustycznej z wełny szklanej firmy ThermoCoustic TC-417. System ten, przewidziany jest do wykonania izolacji stropów betonowych i stalowych.

W wyniku aplikacji powstaje biała, bezwonna warstwa materiału, która charakteryzuje się nie palnością, brakiem związków toksycznych oraz trwałością użytkową wynoszącą 25 lat. 


 

Materiał dopasowuje się do podłoża, tworząc jednolitą warstwę pozbawioną spoin.

TC-417 nadaje się do malowania farbami akrylowymi i powietrznymi.

 

Charakterystyka TC-417

-współczynnik przewodzenia ciepła  (λ)= 0,35 W (m2 K)

-tłumi hałas

-produkt niepalny, nierozprzestrzenia ognia, ograniczona ilość dymu, nie kapiący, klasa reakcji na ogień A1

-odporny na rozwój grzybów i pleśni

-przyczepność do podłoża powyżej 7 kPa

 

Ocieplanie granulatem styropianu.

Granulat styropianowy to spieniony polistyren mający postać granulatu w frakcji około 3-6 mm. Charakteryzuje się dużą sprężystością i wytrzymałością, w swoimi składzie nie posiada substancji szkodliwych. Granulat styropianu jest bardzo lekkim materiałem, wdmuchiwany agregatem może wypełniać przestrzenie na odcinku kilkunastu metrów.

Stosowany jest do izolacji miejsc trudno dostępnych . Służy do wypełniania pustych przestrzeni w stropodachach i murach warstwowych tzw. kanałach.

Docieplanie ścian warstwowych metodą wdmuchiwania granulatu polega na aplikacji pod ciśnieniem materiału izolacyjnego do kanału powietrznego pomiędzy mur wewnętrzny a zewnętrzny.